جزیره پنگوئن ها-آناتول فرانس

 

عنوان کتاب :

جزیره پنگوئن ها

در بارۀ کتاب: جزیره پنگوئن‌ها  رمان طنز و یکی از بهترین آثار آناتول فرانس نویسنده فرانسوی است. این کتاب نخستین بار در سال ۱۹۰۸ میلادی منتشر شد.

جزيره پنگوئن ها ، روايتي از روح تاريخ حيات بشريت است ، اين داستان اگرچه تاريخي از قوم خيالي پنگوئن را به تصوير كشيده است ولي در حقيقت امر تاريخ قوم خاصي نيست و ما سرنوشت بسياري از اقوام و تمدنهاي گذشته و جديد را در آن مي يابيم. 

داستان از معبدي مقدس آغاز مي شود ، جايي كه بسياري از مردان بزرگ وقديسان نامدار را درخود پرورش داده است و يكي از همين مردان الهي( سن مائل كشيش ) مديريت آن را بر عهده دارد.

مجموعه اي از حوادث شگفت انگيزاين كشيش ساده دل ومقدس را به جزيره اي در قطب شمال رهنمون مي سازد كه در آن ميليونها پنگوئن قطبي با زندگي غريزي و طبيعي روزگارخودرا مي گذرانند . كشيش پير به گمان اينكه اين موجودات عجيب انسانهايي هستند كه به دور از تمدن زندگي مي كنند و او درحقيقت به مانند پيامبري از سوي خداوند براي ارشاد وغسل تعميد شان برآنان وارد شده به سخن راني و نصيحت آنان مي پردازد وسرانجام پس از دو جلسه طوفاني در بهشت!( كه ميان روحانيون و قديسان متوفي و ذات باريتعالي برگزار شده بود ) با درخواست او موافقت مي گردد وپنگوئن ها به صورت آدم در مي آيند و پس ازغسل تعميد انسان مي شوند و...

نویسنده :

آناتول فرانس

مترجم :

محمد قاضي

ناشر :

ادبیات کلاسیک معاصر-امیرکبیر

چاپ اول :

 

موضوع :

معنویت ( خدا- آگاهی )

 هستی (فیزیک – زمان)

 انسان و رابطه (انسان–- رابطه)

  زندگي و قواعد بازي ( تفاهم و توافق، ، دنياي معاني)

 ذهن ( روان شناسی – ذهن شناسی)

 زمان (گذشته )

 

 

 

سرفصل ها

کتاب اول: مبادی

کتاب دوم: ازمنه قدیم

کتاب سوم: قرون وسطی و دوره تجدد(رنسانس)

کتاب چهارم: ازمنه جدید- ترنکو

کتاب پنجم: ازمنه جدید

کتاب ششم: ازمنه جدید

کتاب هفتم: ازمنه جدید

کتاب هشتم: زمان آینده

 

بخشی از کتاب

 

لینکها

 

 

 

نام پژوهشگر : احمد پرنیان پور

 

تهیه شده :پژوهشگاه کلام زنده، پژوهشکده کتاب و کتابخوانی

 

برای آگاه شدن از دیگر نظرات در باره ی این اثر، ادامه ی مطلب را مطالعه کنید.

همچنین از شما دعوت می شود پس از مطالعه ی این اثر در نقد و بررسی آن مشارکت کنید یا جمله ها و پارگراف هایی که بر شما اثر گذار بوده است را با دیگران سهیم شوید.