علیرضا پاکدل

Alireza Pakdel 00

 علیرضا پاکدل مشهدی در سال 1360 به دنی آمد،او فعالیت خود را در زمینه کاریکاتور از سال١٣٧٣و همکاری با نشریات «گل آقا»و «کیهان‌کاریکاتور» آغاز کرد و بعدها  با هفته‌نامه «توانا»، روزنامه‌های «همشهری»، «اعتماد» و ماهنامه «طنز وکاریکاتور» ادامه داد.

وی که در طراحی کاریکاتور چهره و طراحی کاراکتر متبحر است، به عنوان عضو فعال حوزه هنری خراسان‌رضوی در بخش کاریکاتور و همکاری در پروژه های انیمیشن به عنوان طراح کاراکتر فعالیت می کند.

 

علیرضا پاکدل علاقه‌مند به حضور در جشنواره‌های داخلی و بین المللی است. که برایش موفقیت‌هایی چون تقدیرشده در جشنواره تصویر سال تهران، فینالیست جشنواره بین‌المللی کارتون بوستون، نفر اول نخستین سالانه جشنواره بین المللی کاریکاتور شیراوژن، نفر اول بخش کاریکاتور ششمین جشنواره بین المللیAYACC  چین، جایزه ویژه جشنواره بین‌المللی کاریکاتور چهره «یوری کوزوبوکین»، جایزه ویژه چهل‌و یکمین جشنواره بین‌المللی اسکوپیه،  جــایزه ویژه سی و یکمین جشنواره بین‌المللی کارتون آیدین دوغان ترکیه را در پی داشته است.

 او سابقه داوری در جشنواره بین المللی کارتون دن کیشوت ترکیه را نیز در کارنامه دارد.

علیرضا، هنرمندی است که در دو سال اخیر، شروع به خلق کاریکاتورهای چهره کرد و توانست با ارائه‌ای نو، آثارش را به سبکی خاص و ویژه تبدیل کند.

 

وی تاکنون حدود 300 کاریکاتور چهره کار کرده و در فضای مجازی، مطبوعات و جشنواره‌ها آن‌ها را عرضه کرده است که این آثار، بازخوردهای بسیارخوبی نیز به همراه داشته است. یکی از این بازخوردها، کسب جوایز معتبر از فستیوال‌های هنری بین‌المللی است.

در زیر کارهای علیرضا پاکدل مشهدی،که الهام گرفته از سبک یک کاریکاتوریست برزیلی است را خواهیم دید.

Alireza Pakdel 01

 Alireza Pakdel 02

 Alireza Pakdel 03

Alireza Pakdel 04

Alireza Pakdel 05

Alireza Pakdel 07

Alireza Pakdel 08

نام پژوهشگر : کتایون واحدی

تهیه شده در:

پژوهشگاه کلام زنده پژوهشکده پژوهش هنر

برای آگاه شدن از دیگر نظرات در باره ی این اثر، ادامه ی مطلب را مطالعه کنید.

همچنین از شما دعوت می شود در صورت مطالعه ی این اثر در نقد و بررسی مشارکت کنید یا جمله ها و پارگراف های که برای شما اثر گذار بوده است را با دیگران سهیم شوید.