آموزش مهارت‌های زندگی در جامعه بايد بر اساس فرهنگ اسلامی انجام شود

معاون فرهنگی وزارت ارشاد: آموزش مهارت‌های زندگی در جامعه بايد بر اساس فرهنگ اسلامی انجام شود

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بومی‌شدن آموزش مهارت‌های زندگی بر اساس نياز جامعه و فرهنگ اسلامی را ضروری بر شمرد.

amozesh maharat zendegi thumbپرويز در گفت‌وگو با خبرنگار افتخاری ايكنا با بيان اين موضوع كه آموزش زوج‌های جوان از مواردی است كه گاهی مغفول می‌ماند گفت: آموزش زوج‌های جوان از ضرورياتی است كه اكنون در حال احياء است.
وی آموزش زوج‌های جوان بر اساس متن‌های ترجمه شده و انتقال داده شده از آموزش زوج‌های جوان غير ايرانی به داخل كشور را نادرست بر شمرد و افزود: اين آموزش‌ها بايد با توجه به فرهنگ اسلامی و نيازهای جامعه خود و بر اساس اصول علمی برگزار شود و به صورت بومی در آيد.
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جوان‌های ما بايد در اين آموزش‌ها با مسايل اخلاقی، روابط اجتماعی، بهداشتی و آنچه كه ممكن است زوج‌های جوان با آن مواجه شوند، آشنا شوند.
وی آموزش‌های حضوری را موثرتر بر شمرد و اظهار داشت: اما در جايی كه امكان آموزش حضوری وجود ندارد نبايد از آموزش‌های غير حضوری غفلت كرد و افراد را به حال خود رها كرد بلكه از طريق تاليف و معرفی كتاب‌های مناسب و اقداماتی از اين دست بايد زوجين با آموزش‌های لازم آشنا شوند.
پرويز درباره زمان اين آموزش‌ها نيز گفت: بعضی از آموزش‌ها قبل از ازدواج ضروری نيست ولی از زمان ازدواج بيان بعضی مسايل ضرورت پيدا می‌كند و می‌توان آن‌ها را راحت‌تر و بی پرواتر بيان كرد.
پرويز، ستاد عالی كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد كشور را يكی از دست‌اندركاران برگزاری برنامه‌های آموزشی ويژه زوج‌های جوان دانست و از تداوم برنامه‌های ستاد در اين راستا خبر داد.
يادآوری می‌شود، دومين دوره آموزشی زوج‌های جوان كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد كشور با عنوان «خانه‌های آسمانی» از ۲۱ آذر ماه تا ۲۱ دی ماه در مشهد مقدس با حضور ۳۰۰۰ نفر از سراسر كشور برگزار می‌شود.

منبع خبر :

خبرگزاری بین المللی قرآن